Novac

Uživajte u ulasku u natjecanja? Ovi neobični natječaji nude velike nagrade

Da, bilo bi lijepo osvojiti lutrija ili nagradne igre od milijun dolara, ali izgledi za osvajanje Powerball lutrije iznose 1 od 175 milijuna, a Publishers Clearing House kaže da su izgledi za osvajanje svojih velikih nagrada "imaju tendenciju da imaju izgledi za pobjedu u stotinama milijuna. "

Zato ćete morati biti iznimno sretni što možete osvojiti lutrije koje se temelje isključivo na sreću. Ali natječaji, koji su pravna definicija zahtijevati neki vještina, druga su stvar.

Kako zaraditi ulaskom u natjecanja

Samo pitajte Matthew Fletcher, koji je podijelio svoju priču o slobodnom novcu. Dok je jesti Sabra hummus, primijetio je najavu natječaja na kontejneru. Tvrtka je zatražila korisnike svojih proizvoda da reklamiraju o njoj. Fletcher je izvadio svoj fotoaparat, snimio video i osvojio putovanje na Mediteran, plus godinu dana opskrbe hummusom.

Tada je odlučio da će moći platiti svoj dug ulaskom više natječaja. U devet mjeseci prije pisanja svoje dužnosti, osvojio je nagrade za natjecanje i nagrade u ukupnom iznosu od 12.338 dolara, Mnogo toga dolazi od izvođenja videozapisa. Fletcher kaže:

Jedan od mojih najboljih izvora dobitaka bio je s web stranice Tongal, Oni su web mjesto komercijalne izrade. Kroz njih sam osvojio više od 11.000 dolara dajući koncepte i reklame za Benjamina Moorea, Lipton Iced Tea, Mattel i Robert Half.

Ali on je ušao i na sve vrste natjecanja. Za jednog, morao je pogoditi cijenu za isporuku punog tigra, a za drugu, morao je dizajnirati koncertno rođendansku zabavu za djevojčice.

Fletcher savjetuje pažljivo čitanje pravila i ulaska u natjecanja koja najbolje odgovaraju vašim vještinama ili interesima. Upozorava da natjecanja koja zahtijevaju da dobijete glasove mogli bi vas oduzeti od obitelji i prijatelja "jer ih se neprestano ometalo oko glasovanja".

Unos neobičnih natjecanja - one koje bi mogle imati manje ljudi u trčanju - također bi vam pomogle u šansi za pobjedu. Evo nekoliko ideja za početak:

Natjecanja bundeva

Ovi natječaji, zajedno s bundevima, postaju sve veći svake godine. U jednom nedavnom natjecanju, farmer na Rhode Islandu osvojio je 15.500 dolara za bundeve koja je težila više od 2.000 funti! Obično bi nagrada iznosila samo 5.500 dolara, ali dodatnih 10.000 dolara bilo je za razbijanje naizgled nemogućeg barijera jednog tona. Taj čudovište bundeve osvojio je na Topsfield sajmu u Massachusettsu, ali ćete naći slične natječaje širom zemlje.

Tu su i natječaji za rezbarenje bundeve, poput one na ThisOldHouse.com. Prenesite fotografiju svoje izrade i možete dobiti $ 500 poklon karticu. Tko bi pomislio da možete zaraditi novac s bundom?

Najružnija natjecanja za pse

Možda ste vidjeli neke od tih natjecatelja koji se prikazuju na večernjim vijestima, jer Svjetski najružnija natjecanja pasa već više od 25 godina. Najnoviji pobjednik osvojio je nagradu od 1.500 dolara. Ovdje je "vještina" u pravilnom prikazu vašeg ružnog prljavštine.

Najružnija natjecanja lica

Ako je vaš pas previše sladak za ružno natjecanje pasa, vas može pokušati dobiti nagradu za ružnoću! No, potrebno je osvojiti naslov najružnijeg svijeta na svijetu, jer uključuje "guranje", tehniku ​​koja vam lice pretvara u nešto zastrašujuće i neprepoznatljivo. Najnoviji pobjednik, čovjek u Kini, poznat je u lokalnim medijima kao "kralj deformiranih lica". Njegova nagradu: 10.000 dolara.

Potražite ružna natjecanja lica širom svijeta. Nedavno je postojao čak i jedan ružan natječaj za lice na mreži koji je platio nagradu od 500 dolara.

Natjecanje za supružnike

Ovo natjecanje, izvorno finska tradicija, održano je na Skijalištu Sunday River u Maineu 15 godina, prema službenoj web stranici Sunday River. Da biste pobijedili, morate biti najbrži nositi svoju ženu (ili značajnu drugu osobu) kroz 278 dvorišni tečaj prepreka koji uključuje strmu padinu i blatnu vodu. Nagrada je Vaša težina u pivu i dolaru iznosi pet puta veću težinu vaše supruge.

Savjet: Za veću dobit, zamolite suprugu da popije četvrtinu vode prije nego što se napravi. Ta dva kilograma će dodati 10 dolara u svoju nagradu kada pobijediš.

Utrke za valjanje sira

Tradicionalna utrka na Cooperovom brežuljku u Gloucestershireu u Engleskoj bila je toliko opasna da je bila suspendirana godinama prije no što su ga organizatori vratili 2014. godine. Nije jasno je li pobjednik dobivao više od valjaka od sira i možda bolničkog računa , ali na kanadskom festivalu Cheese Rolling Festival pobjednici će ponijeti sir i darovnu karticu od 500 dolara. Također imaju dva skijaška sezona za Whistler Blackcomb, skijalište u kojem se održava događaj.

Natjecanje za fantastičnu ribolov

Za razliku od natjecanja gdje morate uloviti ribu, s FLW Fantasy Fishingom, ostanite doma i stvorite svoj san tim natjecatelja koji sudjeluju u raznim ribolovnim događanjima. Kada članovi vaše ekipe dobiju nagradu, dobivate bodove. Dobijte dovoljno bodova i možete osvojiti jednu od 50 nagrada koje se dodjeljuju. Jedan nedavni pobjednik uzeo je kući 10.000 dolara.

Natjecanja koje biste željeli izbjeći

Bitnije natjecanje može biti zabavno - barem gledati. Ali ponekad mogu biti opasni. Evo nekoliko primjera natjecanja koje biste trebali izbjegavati.

Natjecanje u igri

Ovo dugogodišnje natjecanje u Engleskoj uključuje vas i vaš protivnik koji udaraju jedni druge u sjenkama. Jao! I čini se da je najnoviji pobjednik dobio samo malu srebrnu kobilicu da bi donijela dom, zajedno s vjerojatno razlomljenom prstom.

Natjecanje na insekte

To je bio glavni element televizijskog programa "Fear Factor", ali jesti insekte mogu biti opasni. Nedavno je umro jedan čovjek tijekom borbenog natjecanja na Floridi. Nije jasno koliko je žohara i crva jeli, ali je pobijedio i preživio, sve što je dobio bio je piton.

Natjecanje Hot Dog Eating

Forbes izvještava da je Natanov Famous International Hot Dog Eating Contest bio oko 99 godina. Organizacija Major League Eating upravlja više od 50 natjecateljskih događaja, tako da su ove natjecanja zasigurno postale popularne.

Ali Fox News izvještava da je Joey "Jaws" Chestnut morao jesti 61 hotdogs (s buns) za pobjedu ovogodišnjeg natjecanja. To ne može biti zdravo. Onda opet, možda je vrijedno zdravstvenog rizika; Forbes kaže da Chestnut ulazi oko 25 natjecanja za jelo godišnje i godišnje iznosi više od 200.000 dolara iz "torbi za događanja, naknada za nastup i druge sponzorske prihode".

Kako pronaći natjecanja

Ako želite unijeti nekoliko natjecanja, neobično ili ne, a vi pretražujete online za "natječaje" ili "popis natjecanja" dobit ćete hrpu nagradnih igara web stranica. Umjesto toga, Google "popis natjecanja - nagradne igre" (simbol "-" isključuje nagradne igre).

Također možete tražiti određene niše prema vašim vještinama. Dodajte godinu kako biste uklonili mnoge stare rezultate. Na primjer, pretražite "natječaje za sportove 2015" ili "natječaje za fotografije 2015", a rezultati će uključivati ​​neke relevantne događaje koji imaju rokove do 2015. godine. Da biste pronašli više neobičnih, unio sam "zanimljive natječaje 2015", a rezultati su uključivali sljedeće:

Natjecanja za inovacije: Postoje mnoge nagrade dostupne na natjecanjima za ideje izuma.

Rube Goldberg natjecanje u automobilu: U ovom klasičnom natjecanju otvorenom za učenike srednjih škola kroz koledž, natjecatelji grade složene i smiješne strojeve za jednostavne stvari.

GW Business Plan natjecanje: Ovo natjecanje, s najnovijim rokovima početkom 2015., omogućuje vam predstavljanje ideje za novi poslovni pothvat. Nudi više od 100.000 dolara u nagradnoj igri.

Natječaj za dizajn naočala: Izradite bolji par naočala i osvojite 2.000 eura (oko 2.500 dolara) za prvo mjesto, 1.000 eura za drugi ili 500 eura za treću.

Bilo je i natječaja za plakate i natječaje za pisanje, a sve su to bile samo na prvoj stranici rezultata.

Vaš turn: Mislite li da možete osvojiti novac u jednom od ovih natjecanja?